Kurssilla nyt kaksi paikkaa vapaana peruutusten johdosta. Seuraava vastaava kurssi Vantaalla maaliskuussa johon voit jo ilmoittautua ennakkoon. Tai voit tilaa uutiskirjeen tai seuraa Ceeston Facebook sivuja ja kuulet näin ensimmäisenä tulevista kursseista.

Haluatko oppia stressinhallintaa ja olemaan enemmän läsnä arjessasi? Onko sinun vaikea rentoutua ja rauhoittua, tai onko sinulla univaikeuksia? Tule Mindfulness kurssille Vantaalle tutustumaan menetelmään.

Mindfulness-menetelmää on tutkittu paljon, ja sen on todettu lisäävän stressinsietokykyä ja kykyä elää nykyisessä jatkuvassa muutoksessa. Mindfulness auttaa keskittymisvaikeuksiin, helpottaa tunteiden hallintaa sekä vahvistaa sosiaalisia taitoja.

Mindfulness menetelmän avulla kehomme rentoutuu ja mielemme rauhoittuu. Opettelemme vahvistamaan läsnäoloa, kiinnittämään tietoisesti huomiomme nykyhetkeen arvostelematta sitä ja hyväksyen sen sellaisenaan. Harjoittelemme tätä kurssilla kaikille soveltuvien yksinkertaisten harjoitusten avulla.

Mindfulness kurssi 19.1.2014 sunnuntaina klo 10-15 Vantaalla. Paikkana Ecocare, Valimotie 8, Vantaa (Tammisto)

Mindfulness kurssin hinta 75 euroa (sis. alv.), sisältäen myös koulutusmateriaalin sekä CD:n joiden avulla voit jatkaa itsenäisesti harjoittelua. Kurssi sisältäen teen/kahvin. Koulutukseen mahtuu kaksitoista ensin ilmoittautunutta. Aiemmat kurssit ovat täyttyneet todella nopeasti joten kannattaa ilmoittautua hyvissä ajoin.

Palautteita aiemmilta kursseilta;

”Kurssilla tehdyt harjoitteet olivat hyviä, mukavan erilaisia toisiinsa nähden ja jaetussa materiaalissa oli muutama muu helposti toteutettava. Kiitän kurssista ja katson mihin Mindfulness kohdallani johtaa.” Markus S

“Opin päivän aikana todella paljon menetelmästä. Samoin huomaamaan sen, miten pienillä arjen asioilla on oikeasti suuresti merkitystä. Kiitos ihanasta ja aiheeseen sopivasta tunnelmasta, tavasta järjestää kurssi, upeista tiloista ja fasiliteeteista sekä hyvästä taukopalasta! Olimme mieheni kanssa oikein tyytyväisiä päivään (sopi hyvin myös pariskunnalle!)” Riina V

Pidin kurssista. Yhden päivän aikana ehtii vain pienen pintaraapaisun, mutta mukavasti oli saatu kuitenkin mahtumaan erilaisia harjoituksia.” Julia U

”Pidin kurssia antoisana ja sen rauha puhuttelini minua. Suosittelen sitä, alkupaketiksi riittävä. Tuli kuin tilauksesta. Kiitos.” Eija H

“Koin koulutuksen selkeäksi ja kattavaksi. Olenkin jo suositellut Mindfulnessia ehdottomasti muillekin.” Satu-Maria R

Ilmoittaudu kurssille linkin kautta http://www.lyyti.in/kurssi_vantaa_19_1_2014

Lisätietoja kurssista Veli-Pekka Mälkiäinen, Mindfulness MBSR ohjaaja (CFM®), Ceesto. Puh.050 555 0556, veli-pekka.malkiainen@ceesto.fi tai voit ottaa yhteyttä alla olevalla lomakkeella.

    Nimi (pakollinen)

    Sähköposti (pakollinen)

    Viesti