Kaipaatko hiljaisuutta ja rauhaa? Onko sinun vaikea rentoutua tai onko sinulla univaikeuksia? Tai haluatko ehkä oppia stressinhallintaa ja olemaan enemmän läsnä arjessasi? Mindfulness hiljaisuuden päivä Espoossa 8.10.2016.

Tule vahvistamaan mindfulness, tietoisen läsnäolon taitojasi sekä syventämään omaa harjoitteluasi. Oppimaan lisää tai aloittamaan harjoittelusi uudelleen jos se on jäänyt arjessasi.

Ja virkistymään ja kohentamaan hyvinvointiasi, sekä nauttimaan rauhasta ja hiljaisuudesta.

Mindfulness menetelmää on tutkittu paljon, sen on todettu lisäävän stressinsietokykyä ja kykyä elää nykyisessä jatkuvassa muutoksessa. Mindfulness helpottaa ahdistusta, tunteiden hallintaa, kehittää keskittymiskykyä sekä auttaa vahvistamaan läsnäolemista arjessa.

Mindfulness menetelmän avulla kehomme rentoutuu ja mielemme rauhoittuu. Opettelemme kiinnittämään tietoisesti huomiomme läsnäolevaan hetkeen. Harjoittelemme tätä päivän aikana yksinkertaisten mindfulness harjoitusten avulla.

Ajankohta 8.10.2016 lauantaina klo 10-15. Kurssitilana toimivat Ceeston tilat Espoossa Leppävaarassa, Rautakiskonkuja 4, C 29 (talon alakerta).

Päivä soveltuu henkilöille jotka ovat aiemmin käyneet joko Ceeston järjestämillä kursseilla tai toisen tahon koulutuksessa. Jos et ole tutustunut menetelmään aiemmin niin suosittelen sinua tulemaan ensin Ceeston kursseille, katso seuraavat kurssit täältä

Saat päivästä yksinkertaisia työkaluja stressinhallintaan ja oman hyvinvointisi vahvistamiseen. Päivä sopii hyvin tukemaan omaa harjoitteluasi. Tulemme harjoittelemaan päivän hiljaisuudessa.

Harjoitukset ovat yksinkertaisia ja soveltuvat jokaiselle. Kurssi sisältää myös koulutusmateriaalin ja CD:n joiden avulla voi jatkaa harjoittelua itsenäisesti.

Kurssin ohjaajana toimii Mindfulness MBSR ohjaaja (CFM®) Veli-Pekka Mälkiäinen

Mindfulness päivän hinta 60 euroa (sis. alv.), sisältäen myös koulutusmateriaalin ja teen/kahvin.

Tapahtumaan mahtuu viisitoista ensin ilmoittautunutta.

Huom. enää muutama paikka vapaana!

Ja voit tulla myös puolison tai ystävän kanssa.

Ilmoittaudu kurssille tästä

 
Palautteita aiemmilta kursseilta:

“Tykkäsin viikonlopusta todella paljon. Upeat puitteet ja hyvin rakennettu ohjelma. Ohjaajasta huokui rauhallisuus ja läsnäolo joka viritti todella hyvin viikonlopun tunnelman. Mindfulness jäi vakituiseksi osaksi arkea viikonlopun jälkeen. Kiitos tästä hienosta lisästä arjen rutiineihin. Erinomainen paketti.” Jaakko Savolahti, viikonloppukurssi Salo

“Opin päivän aikana todella paljon menetelmästä. Samoin huomaamaan sen, miten pienillä arjen asioilla on oikeasti suuresti merkitystä. Kiitos ihanasta ja aiheeseen sopivasta tunnelmasta, tavasta järjestää kurssi. Olimme mieheni kanssa tyytyväisiä päivään (sopi hyvin myös pariskunnille!)” Riina Väisänen, päivän kurssi Espoo

“Kurssi vastasi odotuksiani. Sain käytännön työkaluja arkeeni. Työkalut ovat helposti toteutettavia ja selkeitä. Ohjaajan rauhallinen ja ammattitaitoinen olemus loi lämminhenkisen ja luottamuksen ilmapiirin. Suosittelen kurssia kaikille Mindfulnessista kiinnostuneille.” Mirka Råback, päivän kurssi Espoo

“Kurssi oli todella rauhoittava ja avasi uusia ovia itsetuntemukseen. Voin lämpimästi suositella kurssia muillekin.” Anneli Ketonen, päivän kurssi

“Koin koulutuksen selkeäksi ja kattavaksi. Olenkin jo suositellut Mindfulnessia ehdottomasti muillekin.” Satu-Maria Ruotsalainen, päivän kurssi Espoo

Ilmoittaudu tästä

 
Lisätietoja Veli-Pekka Mälkiäinen, Mindfulness MBSR ohjaaja (CFM®), Ceesto. Puh.050 555 0556, veli-pekka.malkiainen@ceesto.fi