Tämä kurssi on valitettavasti täyttynyt. Voit kuitenkin ilmoittautua vielä varasijalle ilmoittautumislinkin kautta. Voit myös tilata uutiskirjeen etusivulta tai seurata Ceeston Facebook sivuja niin kuulet ensimmäisenä tulevista kursseista. Esimerkiksi Espoossa Leppävaarassa seuraava päivän kurssi 1.3.2014 ja Vantaalla 16.3.2014. Helsingissä myöhemmin keväällä.
Onko sinun vaikea rentoutua ja rauhoittua, tai onko sinulla univaikeuksia? Haluatko oppia stressinhallintaa ja olemaan enemmän läsnä arjessasi? Tule Mindfulness kurssille Helsinkiin tutustumaan menetelmään.
Mindfulness-menetelmää on tutkittu paljon, ja sen on todettu lisäävän stressinsietokykyä ja kykyä elää nykyisessä jatkuvassa muutoksessa. Mindfulness auttaa keskittymisvaikeuksiin, helpottaa tunteiden hallintaa sekä vahvistaa sosiaalisia taitoja.
Mindfulness menetelmän avulla kehomme rentoutuu ja mielemme rauhoittuu. Opettelemme vahvistamaan läsnäoloa, kiinnittämään tietoisesti huomiomme nykyhetkeen arvostelematta sitä ja hyväksyen sen sellaisenaan. Harjoittelemme tätä kurssilla kaikille soveltuvien yksinkertaisten harjoitusten avulla.
Mindfulness kurssi 1.2.2014 lauantaina klo 10-15 Helsingissä. Paikkana Pihasali, Kalevankatu 31, Helsinki
Mindfulness kurssin hinta 100 euroa (sis. alv.), sisältäen myös koulutusmateriaalin sekä CD:n joiden avulla voit jatkaa itsenäisesti harjoittelua. Kurssi sisältäen teen/kahvin. Aiemmat kurssit ovat täyttyneet todella nopeasti joten kannattaa ilmoittautua hyvissä ajoin.
Nyt ennakkoilmoittautuneille 10.1.2014 mennessä kurssin hinta 75 euroa (sis.alv.)
Palautteita aiemmilta kursseilta;
”Kurssilla tehdyt harjoitteet olivat hyviä, mukavan erilaisia toisiinsa nähden ja jaetussa materiaalissa oli muutama muu helposti toteutettava. Kiitän kurssista ja katson mihin Mindfulness kohdallani johtaa.” Markus S
“Opin päivän aikana todella paljon menetelmästä. Samoin huomaamaan sen, miten pienillä arjen asioilla on oikeasti suuresti merkitystä. Kiitos ihanasta ja aiheeseen sopivasta tunnelmasta, tavasta järjestää kurssi, upeista tiloista ja fasiliteeteista sekä hyvästä taukopalasta! Olimme mieheni kanssa oikein tyytyväisiä päivään (sopi hyvin myös pariskunnalle!)” Riina V
“Pidin kurssista. Yhden päivän aikana ehtii vain pienen pintaraapaisun, mutta mukavasti oli saatu kuitenkin mahtumaan erilaisia harjoituksia.” Julia U
”Pidin kurssia antoisana ja sen rauha puhuttelini minua. Suosittelen sitä, alkupaketiksi riittävä. Tuli kuin tilauksesta. Kiitos.” Eija H
“Koin koulutuksen selkeäksi ja kattavaksi. Olenkin jo suositellut Mindfulnessia ehdottomasti muillekin.” Satu-Maria R
Ilmoittaudu kurssille linkin kautta http://www.lyyti.in/mindfulness_kurssi_helsinki_1_2_2014
Lisätietoja kurssista Veli-Pekka Mälkiäinen, Mindfulness MBSR ohjaaja (CFM®), Ceesto. Puh.050 555 0556, veli-pekka.malkiainen@ceesto.fi tai voit ottaa yhteyttä alla olevalla lomakkeella.
Jätä kommentti